Dnes je: , meniny má , zajtra

38. ročník Novomestského jarmoku: 3 dni zábavy a hodovania

0

Novomestský jarmok aj tento rok ukončí reťaz dedinských zábav, jarmokov a hodov v našom okrese. Počas celého augusta a septembra sa konajú rôzne hodové zábavy, no najväčšie podujatie predstavuje jarmok v Novom Meste nad Váhom. Stovky stánkov, bohatý hudobný a kultúrny program a samozrejme aj atrakcie a kolotoče. Aký bude jarmok tento rok?

Výstavy, Emma Drobná a aj dychovka

Sprievodné akcie počas jarmoku budú aj tento rok zväčša výstavy, ako napr. výstava ovocia a zeleniny či výstava drobnochovateľov. Chýbať nemôže výstava kresleného humoru a satiry – Novomestský osteň. V sobotu ráno o 9:00 sa v Športovej hale koná turnaj žien vo volejbale.

Čo sa týka hudobného programu, tak piatok patrí otváraciemu ceremoniálu, vystúpeniu detí z CVČ a predstavia sa skupiny Premeny, Taste of Brass, Malý princ a Slniečko.
V sobotu sa koná tradičný festival dychovej hudby (20. ročník), kde vystúpi DH Bošáčanka, Lieskované, Bučkovanka a moravská Vlčnovjanka. Večer vystúpi víťazka súťaže Superstar Emma Drobná.
V nedeľu sa predstaví ešte country skupina Kamión a AT Band. Celý hudobný program sa koná na Námestí slobody.

Tretí septembrový víkend

38. Novomestský jarmok sa koná 15. – 17. septembra, so slávnostným otvorením v piatok o 15:00.
Počas jarmoku sú k dispozícií predajné stánky na námestí a v okolitých uliciach – Hviezdoslavova, Hurbanova a M. R. Štefánika. Celý priestor bude uzavretý a doprava odklonená.


O autorovi

NMNV live

NMNVlive.sk je online magazín zameraný na Nové Mesto nad Váhom a blízke okolie. Venujeme sa témam, ktoré zaujímajú bežných občanov a snažíme sa vykresliť naše mesto v čo najlepšom svetle. Píšeme o aktualitách, športe, histórií, pozývame na kultúru, vymýšľame vlastné seriály, venujeme sa ľudom a snažíme sa o lepšie Nové Mesto nad Váhom.

Komentáre