Dnes je: , meniny má , zajtra

Deň otvorených dverí v sklárňach Květná

0

Každoročná akcia, ktorá priláka tisíce ľudí a ukáže návštevníkom ako sa vyrába české sklo, sa koná už budúci víkend – v 20 km vzdialenej obci Strání – Květná.

200 ročná skláreň

Sklárne v Květnej majú naozaj bohatú históriu. Jedná sa o najdlhšie fungujúcu skláreň v Česku a jednu z najstarších v Európe. Bola založená v roku 1794 a aktuálne patrí do skupiny Crystalite Bohemia. Táto skláreň vyrába kvalitné sklo tradičnými metódami. Zoznámiť sa tak môžete s prácou majstrov sklárov, dekoratérov – maliarov a brusičov, a ďalších, ktorí sa podieľajú na výrobe svetového českého skla.

Sobota, 25.2.

Deň otvorených dverí sa koná v sobotu, 25.2. od 8:00 do 13:00. Okrem samotnej prehliadky výroby a predaja výrobkov za akciové ceny sa môžete tešiť aj na cimbalovú hudbu, fireshow a občerstvenie. Po skončení podujatia nasleduje v obci fašiangový festival.

Obec Strání – Květná sa nachádza 20 km od mesta. Najlepšia cesta vedie smerom po hlavnej na Moravské Lieskové. Jedná sa o prvú dedinu za hranicami a samotná skláreň sa nachádza po pár kilometroch na ľavej strane – budovu určite neprehliadnete.


O autorovi

NMNV live

NMNVlive.sk je online magazín zameraný na Nové Mesto nad Váhom a blízke okolie. Venujeme sa témam, ktoré zaujímajú bežných občanov a snažíme sa vykresliť naše mesto v čo najlepšom svetle. Píšeme o aktualitách, športe, histórií, pozývame na kultúru, vymýšľame vlastné seriály, venujeme sa ľudom a snažíme sa o lepšie Nové Mesto nad Váhom.

Komentáre