Dnes je: , meniny má , zajtra

Letné kino v Moravskom Lieskovom

0

V Moravskom Lieskovom sa vedia o svojich občanov postarať a svedčia o tom aj mnohé akcie, ktoré si prichystali pre svojich ľudí a boli mimoriadne úspešné. Čo si prichystali tentoraz?

Lieskovské leto s filmom

Tlačová sprava: V pohraničnej západoslovenskej obci Moravské Lieskové chytá kultúrny život nový, svieži dych, aký sa na slovenskom vidieku len tak nevidí. Po dvojici vydarených osláv Dňa detí či úspešných vianočných trhov sa tentoraz pokúsia vrátiť do dediny po desiatkach rokov filmové premietania. Lieskovské leto s filmom prinesie dohromady tri projekcie v rozpätí troch letných mesiacov na troch rôznych miestach, vždy však vonku, pod hviezdnym nebom.

Najbližší piatok divákov zabaví československá komédia Zmluva s diablom (r. Jozef Zachar, 1967), ktorej bude predchádzať krátkometrážny film Štyri (r. Ivana Šebestová, 2007).

Nápad podporila aj Trenčianska nadácia

„Kino v Moravskom Lieskovom zaniklo ešte v polovici šesťdesiatych rokov minulého storočia. Pracujem s filmom a viem, že množstvo ľudí z generácie, ktorá bola na pravidelné návštevy kín zvyknutá, ich dnes nenavštevuje vôbec a filmy sleduje výhradne v televízii, často len jedným okom popri domácich prácach. V prípade mladšej generácie preberá úlohu televízie internet. Aj preto chceme v rámci Lieskovského leta s filmom prinášať ľuďom také snímky, ktoré v televíznom programe nenájdu, hoci by si to svojou kvalitou zaslúžili. Chceme ukázať, že moderná kultúra a umenie patria aj na vidiek, ale aj pripomenúť, že na Slovensku vznikali a znova vznikajú kvalitné filmy,“ hovorí Peter Gašparík, jeden z členov miestnej Komisie kultúry a organizátorov podujatia, ktoré v rámci grantovej výzvy Nové nápady na Váhu 2016 podporila aj Trenčianska nadácia

Piatok 10.6. od 21:00

Prvé letné kino pod hviezdami si budete môcť vychutnať na moravskolieskovskom futbalovom ihrisku v piatok, 10. 6. 2016 o 21:00, v prípade nepriazne počasia v rovnakom čase o deň neskôr.

Vstup aj sedenie sú voľné a k dispozícií bude aj bufet.


O autorovi

NMNV live

NMNVlive.sk je online magazín zameraný na Nové Mesto nad Váhom a blízke okolie. Venujeme sa témam, ktoré zaujímajú bežných občanov a snažíme sa vykresliť naše mesto v čo najlepšom svetle. Píšeme o aktualitách, športe, histórií, pozývame na kultúru, vymýšľame vlastné seriály, venujeme sa ľudom a snažíme sa o lepšie Nové Mesto nad Váhom.

Komentáre