Dnes je: , meniny má , zajtra

Mapujeme Kamennú: Aktuálne mapy

0

Nápad zmapovať Kamennú sa medzi ľudmi ujal výborne. Neskôr sa nám ozvali noví priatelia, ktorí nám ochotne pomáhajú a teraz, vďaka novému magazínu, vám môžeme ukazovať aktuálne fotografie z našich výprav.

Na vysielač!

Dnes sme sa rozhodli ísť na najvyšší bod na Kamennej – na vysielač. Vyšli sme hneď ráno o ôsmej, počasie bolo na jednotku a nikde ani nohy. Pochodili sme 10 kilometrov a zaznačili si pár nových trás. Mimochodom, tento vysielač môžete vidieť hocikedy keď sa pozriete na Kamennú, nakoľko vytŕča nad všetky stromy. Fotka zo samého vrchu by vyzerala ohromne, no nato treba pár súhlasov a dozaista nejaké istenie, nakoľko tie rebríky čo sú tam nevyzerajú moc bezpečne. Dúfame však, že aj na to príde!

V priloženej galérií môžete ešte vidieť aj fotku rozbitej cesty. Inak pekná cesta je teraz v dezolátnom stave , že sa aj lesná zver chytá za hlavu čo zostane po návšteve človeka…

Bajkeri VS Moje NMnV

Na pravo môžete vidieť fotku jednej mapy. Je to mapa Kamennej, v ktorej sú zakreslené všetky cyklotrasy, ktoré vedú cez Kamennú. Túto mapu sme dostali od nových priateľov, preto ju my nebudeme teraz zviditeľňovať. Mapu majú na starosti samotní cyklisti, ktorí chodia na Kamennú. Oni si tie cesty vytvorili, takže si ich aj takto zaznačili do mapy.

Čo však robíme my, Moje NMnV?
My sme sa rozhodli zmapovať Kamennú kvôli klasickému behaniu. Raz sme však zakreslili aj cesty okolo a vznikol nápad, že zakreslíme komplet všetky cesty. Zo začiatku to bolo mega super nápad, teraz je to nekonečná nočná mora 🙂
Cesty sa ale postupne pekne vykresľujú a priamo pod rukami nám vzniká zaujímavá mapa. Vyznačujeme aj rôzne budovy,stavby, kŕmitka a ohniská ako záchytné body.
Mapu prikladáme k článku, avšak vydávame ju aj v tlačenej forme. Taká mapa do ruky. Momentálne ale už nemáme žiadne zásoby a chystáme aktualizovanú verziu, takže sledujte náš facebook a budete informovaný.

Na záver tu máme ešte takéto video, kvalitu prosím ospravedlňte:

Celá galéria sa vám zobrazí keď kliknete na úvodnú fotku.


O autorovi

NMNV live

NMNVlive.sk je online magazín zameraný na Nové Mesto nad Váhom a blízke okolie. Venujeme sa témam, ktoré zaujímajú bežných občanov a snažíme sa vykresliť naše mesto v čo najlepšom svetle. Píšeme o aktualitách, športe, histórií, pozývame na kultúru, vymýšľame vlastné seriály, venujeme sa ľudom a snažíme sa o lepšie Nové Mesto nad Váhom.

Komentáre