Dnes je: , meniny má , zajtra

Mapujeme Kamennú: Nedeľná prechádzka

0

Asi pred štyrmi mesiacmi sme sa rozhodli zmapovať Kamennú. Zakresliť všetky cesty a odbočky, vyznačiť zaujímavé miesta, zviditeľniť Kamennú a priblížiť ju viac ľudom. O tom je celá táto séria článkov, no dnes si Kamennú priblížime cez fotografie.

Nechoďte na Kamennú po daždi

Kamenná je krásny kus prírody, no keď zaprší, tak sa to tam dokáže držať aj 3 – 4 dni. Preto ma hneď na úvode privítala premočená, rozbitá cesta a kopec blata. Dosť tomu však pomohli aj ťažké stroje, ktoré tam boli na drevo. Bohužiaľ, často tam na prechádzke narazíte aj na zvuk motorovej píly…

Cieľ cesty som však mal jasný. Odfotiť 150 ročný gaštan, rochnisko pre diviakov a Čachtický kameňolom.
Chránený strom Gaštan nad Vápenkou: vek 150 rokov, výška 15 metrov a priemer koruny 12 metrov. Strom je ľahko rozpoznateľný nakoľko je okolo neho voľné miesto a má pri sebe ceduľku. Z diaľky to vyzerá strašne pekne a verím, že tam ten strom bude ešte dlho stáť.

K jazierku, ktoré je o kus ďalej som sa približoval opatrne. Nie nadarmo sa mu totižto hovorí rochnisko diviakov. V tomto čase však bolo ešte zamrznuté, takže sa nebolo čoho báť. Teda, až na ten nepríjemný pocit, že ma niekto sleduje! Pozrel som sa napravo a presne oproti stála srnka, a v pozore sledovala čo mám za lubom. Netrvalo dlho a už bola zvečnená.

Cez Kamennú do Jaslovských Bohuníc

Viete, že od Čachtického kameňolomu sú vidieť Jaslovské Bohunice?
Kameňolom som chcel vidieť lebo ma fascinuje táto hrubá sila, ktorá dokázala pretvoriť obyčajný kus zeme na niečo takéto. Navyše je odtiaľto výhľad na celú čachtickú dolinu a na horizonte vykukujú komíny spomínanej atómovej elektrárne. K článku prikladám aj video, na ktorom to je najlepšie vidieť.

Kamenná ma však jednu obrovskú nevýhodu! Chodia tam ľudia… Túto galériu som nechcel kaziť fotkami bordelu, ale po celej ceste – od mesta po kameňolom – som nachádzal rôzne fľašky (plastové, sklené), obaly, krabičky a dokonca aj topánky a oblečenie. Ak už si niečo beriete na Kamennú, tak to tam prosím vás nenechávajte!

Celá galéria sa vám zobrazí keď kliknete na úvodnú fotku.
Ak sa vám článok páčil, nezabudnite zdielať! Vidíme sa na Kamennej, s pozdravom Lukáš.


O autorovi

NMNV live

NMNVlive.sk je online magazín zameraný na Nové Mesto nad Váhom a blízke okolie. Venujeme sa témam, ktoré zaujímajú bežných občanov a snažíme sa vykresliť naše mesto v čo najlepšom svetle. Píšeme o aktualitách, športe, histórií, pozývame na kultúru, vymýšľame vlastné seriály, venujeme sa ľudom a snažíme sa o lepšie Nové Mesto nad Váhom.

Komentáre