Dnes je: , meniny má , zajtra

Na výlet s NMnV LiVE: Minifarma

0

Podjavorinské kopce, v obci Lubina, sú domovom viac ako stovky úchvatných zvierat. Nachádza sa tu totižto farma, ktorá zaujme nielen prostredím.

Rodinná farma uprostred krásnej prírody

Minifarma je areálom, ktorý je s láskou ručne vybudovaný majiteľmi a zároveň ošetrovateľmi zvierat. Na priestore presahujúcom jeden hektár žije celoročne viac ako 100 zvierat, ktoré sú jedinečné hlavne malým vzrastom. Ide predovšetkým o miniatúry klasických hospodárskych zvierat ako sú ovce, kozy, kone, kravy, lamy, oslíkovia, prasiatka, kačky, husi alebo sliepky.

Jedinečnosť tejto farmy je v tom, že návštevníci si môžu počas svojho časovo neobmedzeného vstupu pozrieť všetky zvieratá zblízka, nakŕmiť ich, pohladkať ich alebo vojsť k ním do ohrady a pozorovať ich.
Výhodou Minifarmy je aj oddychová zóna, do ktorej zvieratá nemajú prístup, no je na ne pekne vidno. Tu si môžu návštevníci odpočinúť, posedieť, kúpiť niečo na jedenie alebo si tu dokonca spraviť vlastný piknik či využiť tamojšie ohnisko na opekanie.

Na Lubine, smer Javorina

Z mesta sa na Minifarmu dostanete najrýchlejšie cez Lubinu a Hrnčiarové, smerom na Veľkú Javorinu. Od Lubiny sú pekné smerové tabule, takže sa stačí riadiť šípkami. Minifarma taktiež ponúka veľké parkovisko. Cena vstupného je 3,50 € na osobu. Deti do 3 rokov, ZŤP a obyvatelia Lubiny zdarma. Viac informácií nájdete na oficiálnej stránke minifarma.sk


O autorovi

NMNV live

NMNVlive.sk je online magazín zameraný na Nové Mesto nad Váhom a blízke okolie. Venujeme sa témam, ktoré zaujímajú bežných občanov a snažíme sa vykresliť naše mesto v čo najlepšom svetle. Píšeme o aktualitách, športe, histórií, pozývame na kultúru, vymýšľame vlastné seriály, venujeme sa ľudom a snažíme sa o lepšie Nové Mesto nad Váhom.

Komentáre