Dnes je: , meniny má , zajtra

Víkendové hodovanie: Hrádok alebo Bošáca?

0

Blíži sa obdobie plné dobrej hudby, veľkorysého pohostenia a pravej zábavy – obdobie hodov a jarmokov. A aj keď máme v meste vlastný Novomestský jarmok, navštíviť môžete aj hody v okolitých obciach. Spoznáte tak staré zvyky, tamojšiu kultúru a rozšírite si obzory. Tento víkend nás čakajú hneď dve hodové oslavy.

Hrádok a Bošáca

Tieto dve, 20 kilometrov od seba vzdialené, obce hodujú v spoločný víkend.
Hrádok začína piatkovou diskotékou. Sobota je venovaná futbalu a hodovej zábave, a nedeľa patrí svätej omši a ďalším futbalovým zápasom. Počas celého víkendu budú pre deti pripravené kolotoče a rôzne atrakcie Nebude chýbať pravá hodová cigánska, alko a nealko.

Bošáca má bohatší program. Bábkové divadlo, futbalové zápasy, ukážky historickej hasičskej techniky, koncerty a hodová veselica či zaujímavý kultúrny program.
Kompletný program Bošáckych hodov spolu s časmi a miestami nájdete na adrese www.bosaca.sk/images/stories/Bosaca_HODY_2017.pdf.


O autorovi

NMNV live

NMNVlive.sk je online magazín zameraný na Nové Mesto nad Váhom a blízke okolie. Venujeme sa témam, ktoré zaujímajú bežných občanov a snažíme sa vykresliť naše mesto v čo najlepšom svetle. Píšeme o aktualitách, športe, histórií, pozývame na kultúru, vymýšľame vlastné seriály, venujeme sa ľudom a snažíme sa o lepšie Nové Mesto nad Váhom.

Komentáre