bzince pod javorinou

Bzince pod Javorinou: potok v obci sa mení na skládku odpadu!

Malebné obec Bzince pod Javorinou nachádzajúca sa 7 kilometrov severozápadne od mesta, známa hlavne kvôli svojej rodáčke Ľudmile Podjavorinskej, rieši problém so smeťami. Dvojtisícová obec však nemá problém s odvozom odpadu, ale s miestnymi obyvateľmi, ktorí vyhadzujú odpad do potoka, tečúcim stredom obce.

Podozrenie na obyvateľov, ale aj chatárov

Podľa miestnych sú na vine neprispôsobiví občania, ktorí sa takto jednoducho zbavujú svojho odpadu. Okrem hrozného ničenia prírody však vytvárajú aj ideálne prostredie pre rôzne potkany a iné pouličné tvory. Podozrenie však padá aj na okolitých chatárov, ktorí hoc si svoje smeti naložia, tak už ich neprivezú domov ani k najbližšiemu smetiaku, ale radšej ich niekde pohodia.
Arogancia niektorých ľudí nemá hraníc a takéto správanie je iba obrazom ich samých. Následky však znášame všetci, preto neprehliadajte takéto správanie a s podobnými prípadmi sa čo najrýchlejšie obráťte na činné orgány – či už sa jedná o políciu alebo obecný úrad.

Bzince pod Javorinou Bordel potok

Nebojte sa ozvať

V takýchto a podobných prípadoch sa nebojte obrátiť na úrad v obci. Žijeme v spoločnej obci a všetci sa podieľame na vývoji a smerovaní vlastnej obce, preto sa nebojte ozvať na patričné úrady a dožadujte sa rýchleho riešenia. Pracovníci na úrade majú poznať zákony a vedieť problém vyriešiť.

Iným riešením môže byť aj občianske združenie, ktoré pôsobí v obci a dokáže rýchlejšie vyriešiť problém. Alebo sa už aktívne podieľa na prevencií. Za príklad si môžeme zobrať novomestské občianske združenie Moje NMnV, ktoré napr. každoročne upratuje Kamennú.
Novostavby neo real nmnv

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *