dk javorina

Kultúrny dom v Starej Turej čaká nabitý mesiac!

Stará Turá je druhé mesto v našom okrese a aj keď je na počet obyvateľov o polovicu menšie, tak kultúrny život tam ďaleko prevyšuje naše mesto. Pozrite sa na aktuálnu ponuku na nasledujúce týždne.

Koncerty, besedy, kurzy

Aktivity staroturianskeho DK Javorina sú naozaj široké.
Počas februára sa môžete tešiť na koncert Ľudové mladistvá (hudobný projekt spájajúci prvky folklóru, jazzu, vážnej a energickej hudby), ktorý sa odohrá 23.2. a o štyri dni neskôr, teda 27.2., sa môžu vaše deti tešiť na Mira Jaroša a jeho pesničky pre (ne)poslušné deti. 11. marca je na programe hudobná komédia Podfuk, v ktorej sa pozrieme na banálne klamstvo unudenej paničky, ktoré sa postupne mení na gejzír tých najzaujímavejších situácií.

13.2. o 17:00 sa koná beseda s MUDr. Igorom Bukovským PhD. na tému „Ako viac jesť a menej vážiť?”. Užitočná prednáška, so vstupným 3 €, bude spojená aj s predajom autorových kníh.

Počas februára sa koná aj darovanie krvi. 19.2. v čase od 8:00 do 10:00 vás pozýva Národná transfúzna spoločnosť na odber krvi, ktorý sa bude konať v priestoroch kaviarne Domu kultúry.
Nemôžeme vynechať ani kurz Základy šitia na stroji, ktorý sa opäť otvára počas februára. Máte doma šijací stroj a chcete sa na ňom naučiť šiť? Tak je tento kurz priamo pre vás. Vlastný stroj a základné príslušenstvo je podmienkou.

Zájazdy aj vítanie jari

Dom kultúry Javorina má vo svojich aktivitách aj jednu zaujímavosť: sami organizujú zájazdy do väčších divadiel.
A hneď prvý zájazd sa koná už 6. februára, kedy je na pláne autobusový zájazd do Divadla Andreja Bagara v Nitre na predstavenie Zaľúbený Shakespeare. V cene 29 € máte započítaný odvoz / dovoz, vstupenku a ušetrených pár nervov.
Ďalšie zájazdy sú na pláne 27.3. do divadla Nová Scéna na muzikál Mamma mia! a 16.6. do divadla Broadway v Prahe na muzikál Muž zo železnou maskou.

Počas marca sa pripravte aj na vítanie jari. DK Javorina pripravuje jarný remeselný trh, ktorý sa bude konať 23.3. v čase od 10:00 do 18:00 na Námestí slobody a v samotnom Dome kultúry.
Okrem prehliadky remesiel a kultúrneho programu si nenechajte ujsť výstavu fotografií Martina Medňanského z olympijských hier.

Kompletný program a viac info o Dome kultúry Javorina nájdete na oficiálnej stránke www.dkjavorina.sk či Facebooku Dom kultúry Javorina.

Novostavby neo real nmnv

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *